
23 april 2025
Jazz op de Meent x North Sea Round Town 2025 vieren dit jaar een jubileum
20 locaties voor de 20e editie van NSRT! Op donderdag 10 juli bundelen de Meent en North Sea Round Town […]
25 april 2022
De winnaar van de Erasmus Jazz Prize is bekend! De band Eleutheria won op zondag 24 april in de Doelen de prestigieuze prijs voor aanstormend jazztalent. Ook dit jaar werd de competitie georganiseerd door Codarts Rotterdam, de Stichting Vrienden van Codarts en Nedspice.
Eleutheria moest het in een zinderende finale opnemen tegen FLIM, het Andrew Moreno Trio en het Ishtar Quartet. De band onder leiding van de Sloveense vocalist Teja Poljanšek, mocht zich aan het einde van de middag de gelukkige winnaar noemen in een volle Eduard Flipse Zaal in de Doelen. De jury prees Eleutheria voor een indrukwekkende performance waarin zij op overtuigende wijze een verhaal wist te vertellen.
Hoofdsponsor Nedspice heeft een bedrag ter waarde van € 3.000 ter beschikking gesteld voor de winnaar, bedoeld om jong jazztalent een zet te kunnen geven in de richting van het beroepscircuit van de internationale jazzscene. De prijs bleek in het verleden een geweldige opstap voor een aantal succesvolle jazzmusici, onder wie Jan van Duikeren, Bart Wirtz, Louk Boudesteijn, Rik Kraak en Stephanie Francke.
Foto door Sean Hitchens